Bli en bedre leder – meld deg på Fotballederkurs 4
NFF inviterer til årets andre Fotballederkurs 4, på Hoel Gård i Ringsaker fra 19. til 22. november 2026. Dette er en gyllen mulighet til å styrke ditt lederskap i fotballen – også for trenere. Søknadsfrist er 22. oktober.

Dette kurset er for deg som har en lederrolle i klubb, krets eller forbund. NFF oppfordrer ledere med ledererfaring eller ledere i «tyngre» lederroller som daglig leder, sportslig leder, styreleder/klubbleder, trenerveileder, kvalitetsklubbansvarlig etc. til å søke.
Deltakere beskriver kurset som «givende, utfordrende, engasjerende og utviklende». Et læringsmiljø som både inspirerer og gir rom for refleksjon.
Hva du kan forvente:
FLK 4 gir deg verktøyene, refleksjonene og nettverket du trenger for å utvikle deg som leder – både på og utenfor banen. Kurset får topp score av deltakerne, og mange trekker frem det trygge læringsmiljøet, dyktige veiledere og muligheten til å utfordre seg selv sammen med andre engasjerte ledere.
Kurset kombinerer korte plenumsforelesninger med praktiske øvelser og refleksjon – individuelt og i grupper. Du får innsikt i:
- Din egen væremåte og dine handlingsmønstre
- Ulike påvirknings- og kommunikasjonsstiler
- Personlige lederforutsetninger og hvordan de påvirker dine valg
Som en del av kurset gjennomfører du JTI-personlighetstesten (Jungiansk Typeindeks). Denne testen gir deg dypere forståelse av dine preferanser som leder og hvordan du samhandler med andre. Testen er et nyttig verktøy både for selvinnsikt og for å utvikle bedre relasjoner i ditt lederarbeid.
- Les også: Fotballederkurs 4 – navnet bedrar
Praktisk informasjon:
- Sted: Hoel Gård (felles transport settes opp fra Oslo lufthavn)
- Tid: 19. – 22. november 2026
- Antall deltakere: 26
- Søknadsfrist: 22. oktober
- Pris: 29 950,- kr (inkl. kursavgift, opphold m/helpensjon og reisekostnader)
- Reiseutjevning: NFF praktiserer reiseutjevning slik at deltakere med høye reisekostnader får subsidiert deler av reisen. Alle skal sitte igjen med lik total kostnad.
Nytt opptakssystem i denne utlysningen
For å senke terskelen for å søke tester NFF derfor en litt annen tilnærming denne gangen.
Søknader vil bli behandlet fortløpende, og kandidater som søker tidlig vil bli prioritert ved opptaket. NFF anbefaler derfor alle interesserte å sende inn søknaden så snart som mulig.
Målet er å gjøre prosessen enklere for aktuelle kandidater samtidig som det sikrer god planlegging og forutsigbarhet for både deltakere og arrangør.
- Les også: FLK 4: På kurs mot nye høyder