God sommer med Fotballtreneren
Norsk Fotballtrenerforening ønsker alle riktig god sommer med en ny utgave av Fotballtreneren, samtidig som hele Norge er i VM-bobla. Magasinet kommer i posten til alle NFT-medlemmer i disse dager, og i denne utgaven kan du blant annet bli bedre kjent med Ange Postecoglou (60) – tidligere Tottenham- og Nottingham Forest-manager.

Gresk-australske Ange Postecoglou var det aller største trekkplasteret da NFF Agder og Universitetet i Agder inviterte til Fotballtrenerkonferansen 2026 i Kristiansand i februar. Den tidligere Celtic-, Tottenham- og Nottingham Forest-manageren kom som UEFAs gjest tok salen med på sin begivenhetsrike trenerreise fra Australia, via Hellas og Japan, før han havnet i skotsk og engelsk toppfotball.
Her er noen flere overskrifter fra Fotballtreneren nr. 2/2026:
- Akademiklassifiseringen – Rikets tilstand
- NFFs nye planverk
- Rask, rå, robust – en viktig forutsetning
- Forsvarsdugnad 2.0 i praksis
- Bodø – miraklenes by
- Trenerkompetansen må styrkes i Broen-klubbene
- NFF vertskap for UEFA Share-konferanse
- Tid for handling – ny strategi for jenter og kvinner
- Forskning om destruktiv treneratferd blant elitetrenere
- NFTs strategiplan for 2026-2028
Fotballtreneren kommer direkte i postkassa fire ganger i året til deg som er medlem i NFT. Er du ikke allerede medlem, kan du bli det nå. Det er også mulig å tegne abonnement på Fotballtreneren for de som ikke er medlemmer i Trenerforeningen.