Kniksens Hederspris til Kjetil Knutsen og Caroline Graham Hansen
Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen er tildelt Kniksens Hederspris 2024, sammen med Barcelona-spiller og landslagskaptein Caroline Graham Hansen.

Prisen, som er en av norsk fotballs mest prestisjefylte utmerkelser, symboliserer både fremragende prestasjoner og dedikasjon til Norges mest populære sport. Prisen hedrer personer som har gjort en særlig fortjenestefull innsats for norsk fotball, og årets mottakere har på hver sin måte satt norsk fotball på kartet internasjonalt.
I en pressemelding skriver Norsk Toppfotball:
«Kjetil Knutsen, hovedtrener for Bodø/Glimt, har nærmest revolusjonert norsk klubbfotball. Siden 2018 har han ledet klubben til fire seriegull og en rekke sterke prestasjoner i europeiske turneringer. Da klubben tok gull i Eliteserien i 2020 var det også første gang et lag fra Nord-Norge vant ligaen. Knutsen har ikke bare levert resultater, men også etablert en lederstil som har satt en ny standard for hvordan klubber kan utvikle seg både sportslig og verdimessig. Gjennom sine og lagets prestasjoner over flere år, har han vært en pioner i utviklingen av Bodø/Glimt som en prestasjonsgruppe med internasjonal anerkjennelse.»
Se utdeling av prisen til Kjetil Knutsen her:
Jens Haugland, administrerende direktør i Norsk Toppfotball, uttrykker stor stolthet over årets vinnere:
– Caroline Graham Hansen og Kjetil Knutsen har vist oss hva som er mulig for aspirerende fotballspillere og trenere. Deres suksess er et synlig bevis på deres personlige innsats, og samtidig et anerkjennende nikk til norsk fotball som helhet. Årets vinnere viser veien for kommende generasjoner og inspirerer oss alle.
Haugland legger til:
– Denne prisen er en påminnelse om hvor viktig det er med mennesker som går foran og setter nye standarder. Caroline og Kjetil har satt spor som vil vare lenge, både i norsk og internasjonal fotball.